Tags: #príbehy

Rozhoduje aj jedna hodina

Rozhoduje aj jedna hodina

 

Do Poradne Alexis sa ozvala mladá žena, ktorá neplánovane otehotnela. Nič nenasvedčovalo tomu, že by si dieťa chcela nechať. Prišla sa poradiť a vyrozprávať. Tehotenstvo bolo pre ňu šok, zistila to len pred niekoľkými dňami a nevedela si predstaviť, čo sa bude diať ďalej, ako spojí prácu, školu, peniaze a dieťa dokopy.

Dostala informácie, aké má možnosti. Znova a znova som jej opakovala, že sa nemusí rozhodnúť dnes ani zajtra, dokonca ani o týždeň. Hovorila mi, že to už chce mať za sebou. Jej rozhodnutie ísť či neísť na potrat sa však menili veľmi často. Stále nevedela, čo má urobiť. Nakoniec sa rozhodla, že sa objedná u lekára na termín potratu. Tak sa rozhodla.

O niekoľko dní mi zavolala, že si dieťa nechá. Aj napriek tomu, že mala termín, aj napriek tomu, že premýšľala dlhých 11 týždňov nad týmto rozhodnutím.

Mala dostatok času? Bolo ho veľa, alebo málo? Čo sa udialo v jej hlave, v jej srdci a aké prišli okolnosti, že sa v poslednej chvíli rozhodla pre život? Niekedy je naozaj rozhodujúca aj jedna hodina navyše.

Viac o projekte: www.alexisporadna.sk