O kampani

2. novembra si pripomíname všetky počaté deti, ktoré sa nemohli narodiť. Pozývame k zapáleniu sviečky na cintorínoch, pri pamätníkoch nenarodeným deťom alebo v oknách domovov.

Kampaň Sviečka za nenarodené deti organizuje od roku 2003 občianske združenie Fórum života – najväčšia pro-life platforma spolu s partnermi.

Sviečka za nenarodené deti je celoslovenská osvetová kampaň Fóra života. Pozýva spomenúť si na nenarodené deti a zapáliť sviečku ako tichú spomienku v nežnom plameni. Okrem toho šíri osvetu o tabuizovanej téme spontánnych aj umelých potratov, ktoré sú pre ženy, mamy, ale aj otcov nenarodených detí veľmi náročnou a bolestivou situáciou. Sviečka tak scitlivuje spoločnosť, aby sme vnímali bolesť a smútok tých, ktorí o svoje bábätká prišli pred ich narodením, dodávali im nádej a pomáhali liečiť ubolené srdcia. AKO SA MÔŽETE ZAPOJIŤ?

  • Kúpte si sviečku za nenarodené deti a zapáľte ju ako symbol úcty a spomienky na nenarodené deti na cintorínoch, pamätníkoch nenarodeným či vo vašich domovoch.
  • Darujte sviečku za nenarodené deti tým, ktorí svoje dieťatko stratili pred jeho narodením.
  • Buďte citliví na potreby žien, ktoré zažili potrat, podajte im pomocnú ruku, darujte objatie a slová útechy. Neprehliadajte ich bolesť.

 

Sledujte nás na sociálnych sieťach a šírte posolstvo kampane.

Rozsvieťte Slovensko tichými spomienkami v nežnom plameni na:

Sviečku je možné si aj tento rok zakúpiť virtuálne, a tak podporiť projekty a činnosť Fóra života.

Týmto sa chceme poďakovať všetkým našim dobrovoľníkom, partnerom, priaznivcom a štedrým darcom, bez ktorých by sme nemohli realizovať tento projekt a ani pomáhať tým, ktorí to potrebujú.

Zapáľte virtuálnu Sviečku za nenarodené deti
Nájdite Pamätník nenarodeným deťom vo vašom okolí