Categories: Kampaň Sviečka 2020

Ako platiť cez QR kód

Ako platiť cez QR kód

 

Platba cez QR kód je veľmi jednoduchý spôsob ako môžete poslať financie aj našej kampani Sviečka za nenarodené deti. Dôležité je, aby ste mali aktivované internetové bankovníctvo od banky, kde máte účet a využívali ho cez váš mobilný telefón.

Potom je to už jednoduché. Otvoríte si aplikáciu. Každá banka má troška iné rozhranie a preto je dôležité nájsť v ponuke, kde sa dá načítať QR kód. Napr. v mbank hneď po otvorení máte v menu položku – „čítať alebo vytvoriť“ + obrázok QR kódu. Ak používate túto aplikáciu, tak stačí na to ťuknúť a vybrať možnosť „čítať“. Nasmerujte svoj telefón na náš QR kód, ktorý nájdete:

  • na letáčikoch, ktoré rozdávame spolu so sviečkami,
  • v infografike na našom FB,
  • na konci tohto článku.

QR kód sa dá naskenovať aj z obrazovky počítača alebo z iného telefónu.

Skontrolujte si ešte pre istotu platbu a potvrďte. Platbu cez tento spôsob sme automaticky nastavili s variabilným symbolom (VS) – 111. Takto budeme vedieť vyhodnotiť, či je tento spôsob platenia populárny.

V smartbankingu  od ČSOB si po prihlásení  vyberiete možnosť „poslať peniaze“ a z ponuky zvolíte QR kód. A potom je postup rovnaký ako je uvedené vyššie.

Každá banka má iný spôsob ako sa dá platiť cez QR kód. Ak máte technické problémy s týmto spôsobom platby, tak si stačí  jednoducho skopírovať (vyznačením čísla a použitím klávesy ctrl+C) naše číslo účtu:

SK25 0900 0000 0050 3335 7295 a vložiť (ctrl+V) si toto číslo do vášho internetového bankovníctva. V tomto prípade nepotrebujete ani mobilný telefón.

Potom už len stačí napísať sumu, ktorú nám chcete darovať a potvrdiť platbu.

Ďakujeme veľmi pekne za vašu štedrosť! Sme vďační, že aj vďaka vašej pomoci pomôžeme pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú.

 

Elena Burešová, Fórum života