Nechcem bývať s dieťaťom na ulici

Nechcem bývať s dieťaťom na ulici

 

Zavolala Monika, čaká štvrté dieťa a nevie, čo má robiť. Poradňu Alexis –  pre neplánovane tehotné našla na internete a prosila o pomoc. Všetky deti jej boli odobraté a ona býva chvíľu u známych, chvíľu na ulici… Otec detí nie je na Slovensku, ale ona nevie, kde presne je. Hovorila, že keby mala kde bývať, dieťa by si nechala, ale takto, keď nemá ani deti a má za sebou drogovú minulosť, nevie nájsť ubytovanie. 

Rozbehol sa kolotoč telefonátov do zariadení, ktoré ponúkajú núdzové bývanie. V Bratislave bolo ťažko niečo nájsť. Monika v časovej tiesni a strachu súhlasila, že pôjde na interrupciu, že to nemá zmysel, pretože nebude mať dieťa na ulici – aký by to bol život? Bolo to náročné obdobie plné neistoty, keď sa nádej menila na vyčerpanosť a sklamanie. 

Nakoniec sa nám podarilo nájsť pre Moniku a jej nenarodené dieťa núdzové bývanie, ktoré ju príjme na dlhší čas. Monika je teraz v piatom mesiaci tehotenstva. Prežila si však naozaj ťažký čas, keď kvôli tomu, že nemá kde bývať, súhlasila s interrupciou. Nezáleží pri tom na tom, či o domov prišla vlastným pričinením alebo ťažkými okolnosťami života. Ona a aj jej nenarodené dieťa si stále zaslúžia šancu na nový domov, kde dostanú nádej na dôstojný život.

Ak ste nečakane tehotná a máte problém s bývaním, kontaktujte Poradňu Alexis – www.alexisporadna.sk