Projekt zachraňujúci životy

Projekt zachraňujúci životy

 

Volám sa Miriam,  mám 42 rokov a tri deti vo veku 14, 11, 6 rokov. Pre nás v najhorších časoch som znovu otehotnela. Interrupcia pre mňa neprichádzala do úvahy. V 21. týždni som bola na 2D a v 24. týždni na 3D vyšetrení. Všetko bolo v poriadku. V 26. týždni zistili bábätku vrodenú vývojovú chybu srdca. Začalo sa behanie s manželom po genetike, lekároch.

Zachráňme životy

V 26. týždni som šla na amniocentézu, kde zistili aj Dawnov syndróm. Prežívanie týchto troch mesiacov bolo ťažké psychicky a aj finančne. Úspory padli a aj najbližší čo mohli, už  pomohli. Nikdy sme nežiadala nijakú finančnú pomoc od nijakej inštitúcie, ale teraz by sme ju veľmi potrebovali. Ľudia, ktorí so mnou odborne pracovali, ma nakontaktovali na projekt Fóra Života Zachráňme životy. Poskytli mi nielen odborné poradenstvo v najhorších chvíľach, ale aj finančnú a hmotnú pomoc. 

Začiatkom mesiaca sa narodila Anička. Miriam je veľmi vďačná ľuďom, ktorí ju ani nepoznali, za ich pomoc a podporu v poslednom štádiu tehotenstva, ktoré bolo obzvlášť ťažké.