Magazín

IMG-20201014-WA0003

Sviečka na kumran.sk

Pandemická situácia na Slovensku vytvára pre nás veľkú výzvu, ako dostať sviečku medzi vás. Či už medzi ľudí, ktorí si chcú 2. novembra spomenúť na nenarodené deti, ako aj k tým, ktorí nám chcú finančne prispieť, aby naše projekty mohli ďalej fungovať.

sviecka-obchody

Dajte sviečku do obchodu

Radi by sme sa prihovorili všetkým majiteľom, vlastníkom a prevádzkovateľom kamenných predajniach, obchodoch, centrách pre rodinu a všetkým, ktorí by boli ochotní umiestniť malé plastové a väčšie sklenené sviečky do svojich priestorov. Obraciame sa aj na tých, ktorí sú nám ochotní pomôcť s novým spôsobom distribúcie sviečok.

Sviečka za nenarodené deti

Modlitba za život 

Prinášame Modlitbu za život, ktorú je možné sa pomodliť aj 2.novembra pri zapálenej sviečke.  Za modlitbu ďakujeme 4life mission tím UPeCe Bratislava, s cirkevným schválením Arcibiskupského úradu v Bratislave zo dňa 21. augusta 2019.

schreeenshot z videa

Hľadáme riešenia – nové video o Fóre života

 

„Fórum života spája tých, ktorí chcú, ktorí vedia a pre tých, ktorí potrebujú pomôcť,“ hovorí Marcela Dobešová, predsedníčka Fóra života, v najnovšom videu s názvom Hľadáme riešenia. 

Sviecka_Rakuska_03_07102020

Už aj v Rakúsku

V týchto dňoch sa po prvý raz rozbieha Sviečka za nenarodené deti už aj v susednom Rakúsku.

Sviečka za nenarodené deti

Modlitba za život 

Prinášame Modlitbu za život, ktorú je možné sa pomodliť aj 2.novembra pri zapálenej sviečke.  Za modlitbu ďakujeme 4life mission tím UPeCe Bratislava, s cirkevným schválením Arcibiskupského úradu v Bratislave zo dňa 21. augusta 2019.

Sviecka-DMS_news

Sedem dôvodov na darcovskú SMS 

Aj tento rok  môžete podporiť našu kampaň Sviečka za nenarodené deti poslaním darcovskej SMS. Je to jednoduché – stačí poslať SMS v tvare DMS SVIECKA na číslo 877. Z kreditu alebo z paušálu sa automaticky odrátajú 2 eurá. Ak stále váhate, či to má zmysel, tu je sedem dôvodov, prečo zapnúť mobil a poslať správu.

Zachráňme životy

Projekt zachraňujúci životy

Volám sa Miriam,  mám 42 rokov a tri deti vo veku 14, 11, 6 rokov. Pre nás v najhorších časoch som znovu otehotnela. Interrupcia pre mňa neprichádzala do úvahy. Lekári zistili bábätku vrodenú vývojovú chybu srdca. Začalo sa behanie s manželom po genetike, lekároch.

kelly-evans-gu05RZX1zQ4-unsplash

Odchovancom z detských domovov chýba zázemie

Od narodenia som vyrastala v detskom domove, rodičov som nikdy nepoznala. Počas môjho pobytu v detskom domove som sa vyučila za krajčírku a našla som si zamestnanie ako chyžná. Po odchode z detského domova som bývala v rôznych sociálnych zariadeniach pre odchovancov z detských domovov. Stalo sa mi, čo sa stáva mnohým odchovankyniam detských domovov – otehotnela som…

rodolfo-barreto-ACB5nvhnm6c-unsplash

Rozhoduje aj jedna hodina

Do Poradne Alexis sa ozvala mladá žena, ktorá neplánovane otehotnela. Nič nenasvedčovalo tomu, že by si dieťa chcela nechať. Prišla sa poradiť a vyrozprávať.

20200424_145847

Som hlasom všetkých detí, ktoré sa nemohli narodiť…

Otec troch detí. Súčasne diakon. Najmladší profesor na Slovensku. Skromný, rozhľadený, vzdelaný a pokorný človek. Muž, ktorý sa snaží preniesť myšlienku a posolstvo o nenarodených deťoch preniesť aj za slovenské hranice. Prečítajte si rozhovor s Pavlom Tománkom.

caleb-george-VL9ugqp_mko-unsplash

Aj utajený pôrod je riešením

Vyrastala som v detskom domove, kde ma všetci volali Maja. Ako každý, aj ja som sa snažila postaviť na vlastné nohy. Prvé manželstvo mi nevyšlo, ale mám dve pekné a dobré deti. Hľadala som lásku ďalej. Myslela som si, že ďalší bude ten pravý. Ale… rozišli sme sa.

nathan-trampe-c9BLPWINnd8-unsplash

Nevedela som, čo mám robiť

Ako študentka som si bezstarostne užívala vysokoškolské štúdia. Mala som iba 21 rokov, keď som ho spoznala cez internet. Dovtedy som vážnu známosť nemala. Učaril mi sladkými rečami, bláznivo som sa zamilovala. Neplánované tehotenstvo však zaskočilo nielen mňa. Naivne som si myslela, že bude rád, ale zmenil sa na nepoznanie.

mahabis-footwear-km8mfEyWtgQ-unsplash

Choďte si po papuče a župan

Po vyše roku manželstva sa nám narodila krásna dcérka. Ďalšie dieťatko sme plánovali neskôr. Keď mala naša dcérka rok, zistila som, že som opäť tehotná. Aj som si poplakala, že je to priskoro a že to nezvládnem, ale po úvodnom šoku sme sa začali tešiť na ďalší prírastok do rodiny. Všetko prebiehalo hladko, až do chvíle, keď ma gynekológ zavolal na osobnú konzultáciu…

michael-chambers--ztw5SjiIy8-unsplash

Nechcem bývať s dieťaťom na ulici

Zavolala Monika, čaká štvrté dieťa a nevie, čo má robiť. Poradňu Alexis –  pre neplánovane tehotné našla na internete a prosila o pomoc. Všetky deti jej boli odobraté a ona býva chvíľu u známych, chvíľu na ulici… Otec detí nie je na Slovensku, ale ona nevie, kde presne je. Hovorila, že keby mala kde bývať, dieťa by si nechala, ale takto, keď nemá ani deti a má za sebou drogovú minulosť, nevie nájsť ubytovanie.